Yaz Kur’an kursu heyecanı her yeri sardı

Okulların tatile girmesiyle birlikte Cami ve Kur’an kurslarında Diyanetin ‘Kur’an ayında, Kur’anla buluşalım’ sloganıyla başlayan Yaz Kur’an Kursları, cami ve kursların yanı sıra sosyal tesislede bulunan etüt merkezlerinde de başladı.

Diyanet işleri Başkanlığı tarafından başlatılan yaz tatili boyunca devam edecek olan Yaz Kur'an Kurslarına çocukların yoğun ilgisi gözlerden kaçmazken, çocuklara kurslarda Kur'an-ı Kerim dersinin yanı sıra siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verildiği belirtildi.

Çocuklar Belediyelere ait sosyal tesislerin etüt eğitim merkezlerinde yaz dönemi kurslarında Kur'an-ı Kerim öğrenmenin heyecanını yaşıyor. öğrenciler Kur'an-ı Kerim öğrenmenin yanında dini bilgiler de öğreniyor.

Başak Sosyal Tesisi etüt eğitim merkezinde eğitim veren Kur'an eğitmenleri, sabah saatlerinde erkeklere, öğleden sonra ise kız öğrencilere Kur'an ve temel dini bilgiler verdiklerini ifade ettiler.

Kur'an eğitmenleri, Kur'an eğitimin yanında ilmihal, fıkıh, siyer gibi derslerinde verildiğini, yeni başlayan çocuklara Elifba kitabı, Kur'an'a geçenlere ise Kur'an-i Kerim hediye ettiklerini belirttiler.

Etüt eğitim merkezlerinde yaz kuran kursuna gelen çocuklar ise, "İlk defa sosyal tesislerde Kur'an kursuna gidiyoruz. Okulumuz tatil olduğu için biz de yaz döneminde Kur'an öğreniyoruz. İnce, kalın, peltek gibi harfleri öncelikle öğretiyorlar. Bizler aldığımız eğitimden memnunuz. Anlamadığımız yerler olduğunda hocalarımız bizlere tekrar anlatarak, öğrenmemize yardımcı oluyorlar. Hocalarımız çok iyiler, bizlerle yakından ilgileniyorlar." şeklinde konuştular. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler