YKS başvuruları için bugün son gün

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na başvurular bugün sona eriyor.

Üniversiteye girişte ilk kez uygulanacak ve 23-24 Haziran'da yapılacak 2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) başvurular bugün sona eriyor.

İnternet üzerinden başvurular bugün 23.59'a kadar alınacak. Her bir oturum için 50'şer lira ücret ödenecek. Sınav ücretini ödemek için son gün 22 Mart Perşembe saat 23.59 olarak belirlendi.

YKS'ye başvurusunu süresi içinde yapamayan adaylar, "geç başvuru günü" olarak belirlenen 4 Nisan Çarşamba günü de müracaat edebilecek.

Üniversiteye girişte ilk kez uygulanacak YKS, üç oturumlu düzenlenecek. Sınavın birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bütün adaylar için zorunlu olacak. Adaylar, isterlerse YKS'nin ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri'ne (AYT) ve YKS'nin üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi'ne (YDT) girmek için de başvuru yapabilecek.

TYT 23 Haziran 2018 Cumartesi, AYT ve YDT ise 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak. Adaylar, sınavın sabah oturumlarında saat 10.00'dan sonra, öğleden sonraki oturumunda ise saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler