“10 milyona yakın vatandaşımız İmar Barışı'ndan faydalandı”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaklaşık 10 milyon kişinin İmar Barışı'ndan faydalandığını söyledi.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Şanlıurfa’dan Gaziantep’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziantep Valiliği ziyaretinde yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde yaklaşık 10 milyon kişinin İmar Barışı'ndan faydalandığını ve 10 milyar 350 milyon TL'lik bir bedel yatırıldığını açıkladı.

İmar Barışı süresinin 31 Aralık'ta sona ereceğini hatırlatan Bakan Kurum, “Tüm Türkiye’mizde bugüne kadar İmar Barışı kapsamında 9 milyon 210 bin vatandaşımız başvurdular ve 10 milyar 350 milyon TL'lik bir bedel yatırdılar. 31 Aralıkta bu süreç tamamlanıyor. Bugüne kadar da 10 milyona yakın vatandaşımız İmar Barışı'ndan faydalandılar. Devletin, vatandaşı ile barışını içeren düzenlemede vatandaşımızın elektriğini, suyunu, doğalgazını alabilmesi adına yapılan bu düzenlemede bugüne kadar 10 milyona yakın vatandaşımız bu kanundan istifade etmiştir.” dedi.

Bakan Kurum, Boğaz sınırları içerisindeki ve sahil şeridindeki yalıların ise bu düzenlemeye dahil olmadığını bildirdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler