40 milyonluk hibe desteği için iş adamları bilgilendirildi

Dicle Kalkınma Ajansı tarafından 2018 Yılı Mali Destek Programı kapsamında sağlanacak 40 milyonluk hibe desteği için iş adamları bilgilendirildi.

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), 2018 Yılı Mali Destek Programı kapsamında TRC-3 bölgesine 40 milyon lira destek sağlayacak.

DİKA, "2018 Yılı Mali Destek Programları" tanıtım ve bilgilendirme toplantıları, TRC3 bölgesindeki Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta gerçekleştirildi.

Mardin'de tanıtım toplantısı, ajansın genel merkez binasında yapıldı. Toplantıda konuşan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, ajansın kurulduğu günden beri en fazla hibe desteği vereceği programın 2018 yılında olacağını söyledi.

Bu yılki mali destek programının toplam bütçesinin 40 milyon TL olduğunu belirten Altındağ, bugüne kadar ajansın çıkmış olduğu en yüksek bütçeli program olduğunu ifade etti.

Genel Sekreter Altındağ,  "2018 Yılı Mali Destek Programlarımızın tamamı kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik olacaktır. Kâr amacı gütmeyen bir kesime yönelik hibe desteği sağlayacağız. Buradaki temel amacımız bölgemizin altyapısının iyileştirilmesi ve geliştirilmesidir. Buna paralel olarak bölgenin ticaret, sanayi yatırımlarının gelişmesine olanak sağlayıp turizm potansiyelinin değerlendirilerek rekabet gücünün artırılmasıdır. Ajansımız bu teklif çağrılarıyla özellikle organize sanayi bölgelerini, küçük sanayi sitelerini, belediyelerimizi ve tüm kamu kurumlarımız gibi geniş bir skalada bundan faydalanmalarını sağlamaktır." dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler