Bakan Selçuk: Eczacılara 230 milyon TL iyileştirme gerçekleştirdik

​Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK ile TEB arasında imzalanan protokol kapsamında eczacılara yıllık 230 milyon lira değerinde bir iyileştirme gerçekleştirdiklerini belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Sosyal Güvenlik Kurumu’yla (SGK) Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) arasında protokol imzalandığını ve bu kapsamda eczacılar için yıllık 230 milyon lira değerinde bir iyileştirme gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Protokol için son 2 ayda 8 toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Selçuk, SGK'nın Türkiye genelinde 25 bin 500 eczane ile sözleşmesinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

Selçuk, şunları söyledi: "Protokol kapsamında eczanelere iki alanda güçlü mali iyileştirmeler yaptık. Eczanelerin reçete başına kendilerine ödenen reçete hizmet bedelini enflasyon oranında artırdık. Bu eczacılarımıza 1 Nisan 2019’dan tarihinden itibaren karşıladıkları her reçete için 43 kuruş ile 4 lira 39 kuruş arasındaki reçete hizmet bedelini ödemeye başladık. Eczanelerin kuruma yapacağı indirim oranlarına ilişkin satış hasılatı baremlerinde de yüzde 20 oranında artış yapılması öngörülüyor." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler