Cazibe Merkezleri Programı iş adamlarına anlatıldı

Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, üretim ve ihracatı artırmayı hedefleyen Cazibe Merkezleri Programı’nı MÜSİAD üyelerine anlattı.

Mardin'in de aralarında bulunduğu 23 ile önemli yatırım destekleri sağlayacak olan Cazibe Merkezleri Programı, MÜSİAD üyelerine anlatıldı.

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap'ın talebi üzerine DİKA uzmanlarıyla birlikte yatırım programı hakkında bilgiler veren DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, yatırım için ayrılan bütçenin 20 ülkenin bütçesinden daha fazla olduğunu vurguladı.

DİKA Genel Sekreteri Altındağ, bilgilendirme yapılması için yapılan davetten ötürü MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Nurettin Kasap'a teşekkür etti.

Cazibe Merkezlerin Programı'nın bölge ekonomisine önemli katkılarının olacağını ifade eden Altındağ, Cazibe Merkezleri Programı ile bölgenin kalkınmasına bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş önemli bir destek sağlanacağını söyledi.

Cazibe Merkezleri Programı'na 2017 için ayrılan bütçenin bir milyar TL'lik yatırım olduğuna vurgu yapan Altındağ, "Geçmişte açıklanan teşvik programlarını göz önünde bulundurduğumuzda, bu programın öncekilerle kıyaslanmayacak kadar büyük olduğunu görüyoruz. Aslında bu program gerçekten de yüzyılın en büyük projesidir. Bölgemizi bir cazibe merkezi haline getirmek için hazırlanan bu programı iyi irdeleyip, bölgemizin yeni kalkınmasına hepimizin birlikte önayak olması gerekiyor. Bu program yatırımcılarımıza inanılmaz imkânlar, işsizliğe karşı inanılmaz istihdam sağlayacak, batıdaki yatırımcıları da bölgemize çekecek büyük bir teşviktir ve yatırım alanıdır." dedi.

Mardin Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mehmet Emin Paça da katılımcılara geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler