Ciro endeksleri arttı

Ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,6 arttı.

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,6 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 1,3 arttı. 

Sanayi sektöründe ciro yüzde 20,6 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,6 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 2,4 arttı.     

İnşaat sektöründe ciro yüzde 22 azaldı 

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 22 azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 7,3 azaldı.

Ticaret sektöründe ciro yüzde 13 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 1,8 arttı.

Hizmet sektöründe ciro yüzde 20,2 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi, 2019 yılı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,2 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 2,2 arttı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler