DİKA’dan uygulamalı girişimcilik eğitimi

Dicle Kalkınma Ajansı, Mardin ÇATOM’daki kadın ve kızlara “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verdi.

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) Başkanlığı tarafından yürütülen Çok Amaçlı Toplum Merkezlerinin (ÇATOM) hedef kitlesi olan genç kızlar ve kadınlara yönelik olarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” (UGE) verildi.

Dicle Kalkınma Ajansı’nın (DİKA) desteğiyle Mardin Artuklu Merkez ilçesi Çok Amaçlı Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim dört gün sürdü. Eğitim, Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Lokman Toprak tarafından yaklaşık yirmi beş kişilik kadın ve genç kız grubuna verildi.

DİKA’da düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” sertifika töreninde, Ajans Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikalarını takdim etti.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, törende yaptığı konuşmada, Avrupa’da genç girişimci yaşının 23-25 yaş aralığında seyrettiğini, ülkemizde ise girişimcilik yaşı ortalamasının 35 olduğunu belirterek bunu 30’un altına çekmeyi hedeflediklerini söyledi.

Altındağ, “Amacımız özellikle kadın ve engelli başta olmak üzere 18-29 yaş arası genç girişimcilerin bu eğitimler sonucunda iş kurmaları ve bunu sağlıklı bir şekilde yürütmeleri konusunda bilgi, beceri sahibi olmaları, yatırım süreçlerinde bilinçli ve iş planı hazırlayabilecek deneyimi kazanmalarını sağlamaktır.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler