Gaziantep’te girişimcilik destek eğitim programı

İşsiz gençlerin eğitilerek kendi işlerini kurmalarını sağlayacak proje kapsamında Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile İŞKUR Gaziantep Müdürlüğü tarafından başlatılan Girişimci Eğitim programında 100 kişiye eğitim verilecek.

19 Kasım ile 11 Aralık arasında eğitim alacak girişimci adayları, İŞKUR'un 100 bin TL'ye kadar olan girişimcilik teşvik finansmanından yararlanabilecek. İşsiz gençlerin eğitim alarak kendi işlerini kurmalarını sağlayacak projenin protokolü Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun ve İŞKUR İl Müdürü Sıraç Ekin tarafından imzalanmıştı.

Girişimcilik Destek Eğitim Programı'nda eğitmen olarak, Gaziantep Üniversitesi öğretim Üyeleri Prof. Dr. Arif özsağır, Yrd. Doç. Dr. Metin Yıldırım ve öğretim Görevlisi Behzat Şencay görev alıyor. Girişimcilik kursuna katılanlara, günlük 20 TL ödeme yapılacak. Sertifika alarak projeleri onaylananlar, İŞKUR tarafından 30 bin TL'si hibe olmak üzere 100 bin TL'ye kadar girişimcilik teşvik finansmanı imkânından yararlanacaklar.

Girişimciliğin günümüzde dev ekonomilerin geliştiği ve güç aldığı en değerli kaynak olduğunu söyleyen GAÜN öğretim Görevlisi Behzat Şencay, "Girişimcilik çağını yaşadığımız şu günlerde, küreselleşen dünyada rekabet üstü olabilmek, ülkelerin girişimcilik güçlerini ve potansiyellerini kullanmalarına bağlıdır. Ülkemizin 2023 vizyonuna ulaşmasının reçetesi girişimcilik, ilacının ise inovasyon olduğu çok açıktır. Ülkemizde İnovasyon açığını kapatmak, işsizliği önlemek için iş fikirleri girişim haline dönüştürmek gerekiyor." diye konuştu

Türkiye'nin büyüme ve kalkınmasında girişimcinin önemine dikkat çeken Şencay, "önemli olan, girişimcilik politikası ve stratejisinin ülkemizde nasıl uygulanacağıdır. Verilecek olan girişimcilik eğitiminde bu konuların önemi vurgulanacak." dedi.

Başlatılan Girişimci Eğitim programı kapsamında daha önce de 150 kişiye daha eğitim verilmişti.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler