Katar'dan Türkiye’ye 15 milyar dolarlık yatırım

​Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Katar'ın, Türkiye’ye 15 milyar dolarlık doğrudan yatırım yapacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Katar'ın, Türkiye’ye 15 milyar dolarlık doğrudan yatırım yapacağını açıkladı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Kalın, "Katar, Türkiye’ye 15 milyar dolarlık doğrudan yatırım yapacak. Türk ekonomisinin temelleri sağlamdır ve Türkiye bu süreçten güçlenerek çıkacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki çalışma yemeğinde bir araya gelmişti.

Katar Emiri Şeyh Temim'in, Erdoğan ile yaptığı görüşmede, Katar olarak Türkiye'ye 15 milyar dolar doğrudan yatırım yapacaklarını açıkladığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığından görüşmeye ilişkin yapılan yazılı açıklama şunlar kaydedildi:

Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Katar Emiri Sayın Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelmişlerdir.

Katar Emiri Şeyh Temim’in çalışma ziyareti çerçevesinde gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Sayın Şeyh Temim, görüşmede, Katar olarak Türkiye’ye 15 milyar dolar yatırım paketini hızlıca hayata geçireceklerini ifade etmişlerdir.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Katar Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi’nin de hazır bulundukları görüşmede iki lider, Türkiye-Katar arasındaki ilişkileri her alanda daha da geliştirme hususundaki kararlılıklarını teyit etmişlerdir. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler