Konut seçiminde en önemli kriter lokasyon

Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, ulaşım avantajı olan, yatırım değeri yüksek ve sosyal olanakları geniş lokasyonların önemine dikkat çekti.

Konut seçiminde en önemli kriterin lokasyon olduğunu vurgulayan Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, yatırım yapmak ya da oturmak amacıyla konut sahibi olmak isteyenler için tavsiyelerde bulundu.

Son, lokasyon seçerken özellikle ulaşım kolaylığı olan, yatırım değeri ve prim potansiyeli yüksek, sosyal olanakları geniş bölgelerin avantaj sağladığını ifade etti. Hızlı gelişimi ve yeniden yapılanmaya elverişli alanları itibariyle Kartal’ın İstanbul’un yeni cazibe merkezine dönüştüğünün altını çizen Son, Kartal’da konut fiyatlarının şu an itibariyle bölgenin özelliklerine kıyasla oldukça uygun olduğuna ve gelecek dönemde bu fiyatlara Kartal’dan konut sahibi olmanın mümkün olamayacağına dikkat çekti.

Sosyal yaşamın gerekliliklerine bağlı olarak tüketicilerin şehir hayatı içinde ulaşımı kolay ve kaliteli zaman geçirebileceği bölgeleri tercih ettiklerini ifade eden Son, ev sahibi olmak isteyenler için en önemli kriterin lokasyon olduğunu vurguladı.

Yatırım yapmak ya da oturmak amacıyla konut sahibi olmak isteyenler için tavsiyelerde bulunan Son, seçilecek lokasyonun hayat standartlarını doğrudan etkilediği gerçeğini göz önünde bulundurarak ulaşım avantajı olan, yatırım değeri yüksek ve sosyal olanakları geniş bölgelerin tercih edilmesini önerdi.

Prim potansiyeline dikkat

Konut almayı planlayan tüketicilerin bölgenin getirdiği ve getireceği fırsatları iyi analiz etmeleri gerektiğini belirten Son, "Yatırım yapılması planlanan konutun bulunduğu bölgenin prim potansiyelinin iyi hesaplanması gerekiyor. Konutun fiyatının ve kira bedelinin sağlıklı bir şekilde araştırılarak yüksek kazanç sağlayacak doğru projenin seçilmesi hassas bir konu. Metroya, havaalanına, deniz ulaşımına yakın, merkezi bölgelerdeki konutlar hem yatırım hem de yaşam için her zaman avantajlı oluyor." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler