Maliye Bakanı: Döviz ve petroldeki dalgalanmalar yatışacak

Maliye Bakanı Ağbal, döviz ve petrol fiyatlarındaki artış için "Merak etmeyin bugün dalgalanmalar var, onların hepsi yatışacak." dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Uşak Valiliğini ziyaretinde yaptığı açıklamada son birkaç haftadır küresel piyasalarda Suriye ile ilgili gelişmeler nedeniyle petrol ve döviz fiyatlarının dalgalandığını belirterek, "Merak etmeyin dalgalanmaların hepsi yatışacak. Onun için geçici bir dalgalanma olarak ortaya çıkan bu gelişmeler, çok hızlı bir şekilde bertaraf edilecek." dedi.

Türkiye'nin sağlam ekonomik parametreleri ile bu dalgalanmalardan etkilenmeyeceğine işaret eden Ağbal, "Herkesin 2017 yılında 'Yüzde 2 en fazla 3 büyür.' dediği ortamda Türkiye ekonomisi yüzde 7,4 büyüdü. 2018'in ilk çeyreğini bitirdik. 2018'in ilk çeyreğinde ekonominin reel tarafında yani yatırım, istihdam, ihracat ve tüketim tarafında gerçekten her şey olumlu bir şekilde devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Ağbal, Türkiye'nin sahip olduğu ekonomik yapının herkes tarafından takdir edildiğine dikkati çekerek, "Onun için geçici bir dalgalanma etkisi olarak ortaya çıkan bu gelişmeler, çok hızlı bir şekilde bertaraf edilecek merak etmeyin." şeklinde konuştu. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler