Ticaret ve hizmet sektörlerinde ciro arttı

Ticaret ve hizmet ciro endeksi, 2017 yılının 4'üncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 18,5 arttı.

Ticaret ve hizmet ciro endeksinin, 2017 yılının 4'üncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 18,5 arttığı açıklandı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2017 yılının ekim, kasım ve aralık aylarını kapsayan 4'üncü çeyreğe ilişkin ticaret ve hizmet endeksleri açıklandı.

Açıklamada, takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet ciro endeksinin 2017 yılının 4'üncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 18,5 arttığı, bir önceki çeyreğe göre yüzde 5,3 arttığı kaydedildi.

Ticaret ve hizmet sektörlerinde istihdam yüzde 0,2 azaldı

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet istihdam endeksinin bu çeyrekte bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 0,2 azaldığı belirtilen açıklamada, bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,2 azaldığı ifade edildi.

Ticaret ve hizmet sektörlerinde çalışılan saat yüzde 1,3 azaldı

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet çalışılan saat endeksinin bu çeyrekte bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,3 azaldığı ifade edilen açıklamada, bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 azaldığı belirtildi.

Ticaret ve hizmet sektörlerinde brüt ücret-maaş yüzde 12,9 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet brüt ücret-maaş endeksinin bu çeyrekte bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12,9 arttığı belirtilen açıklamada, önceki çeyreğe göre yüzde 3,7 arttığı ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler