Uslu: Sözleşmeli memurlara kadro istiyoruz

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) imza töreninde açıklama yapan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, sözleşmeli memurların kadro hakkını alıncaya kadar sendikal mücadelelerinin devam edeceğini belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası arasında "Sosyal Denge Sözleşmesi" imzalandı.

İmza töreninde açıklama yapan Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı Levent Uslu Sözleşmeli Memurların kadro hakkını alıncaka kadar sendikal mücadelelerinin devam edeceğini belirtti.

İmzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e memurlar adına teşekkürlerini bildiren Uslu,  yapılan iyileştirme ile çalışanların geçim şartlarının biraz daha iyileştirildiğini ifade ederek, "Bundan sonra daha gayretli olmak görevimizdir. İşimizi en iyi şekilde yapacağız. Gaziantep'e hizmet için alın terimizi ortaya koymalıyız. Sosyal Denge Sözleşmesi'nin her iki taraf için de hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum." açıklamalarında bulundu.

Sözleşmeli memurların kadro hakkını alıncaya kadar Memur-Sen Konfederasyonu ve Bem-Bir-Sen olarak mücadeleye devam edeceklerinin altını çizen Uslu, sözlerine şöyle devam etti:

2011 ve 2013 yıllarında nasıl ki 300 bin sözleşmeli memurumuza kadro alınması için mücadele ettik ve başarılı olduysak bugünde Memur-Sen Konfederasyonu ve Bem-Bir-Sen olarak daha fazla gayretle benzer mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Yeni dönemde iş başına gelir gelmez ilk gündemimiz sözleşmeli memurlarımıza kadro sevincini yaşatmak olmuştur. Sözleşmeli memurlarımızın kadro hakkını alana kadar da mücadelemiz devam edecektir. 300 bin sözleşmeli memurumuzun kadro almasında olduğu gibi yine Memur-Sen Konfrderasyonu ve Bem-Bir-Sen olarak mücadele edecek ve 250 bin sözleşmeli memurumuzu kadro ile buluşturacağız. Yetkili Sendika olamamanın iş bilmezliğiyle değil, her kademeden bütün muhataplara belirttiğimiz kadro hakkını alana kadar mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.

Sendikal mücadelenin önemine ve yöntemine de değinen Uslu, "Tribünlere oynayarak maç kazanılmaz, gösteriş yaparak hak alınmaz. Bu şovun da memurlarımıza faydası olmaz. Hiçbir emeği olmayan ve sadece şov yapan bu sendikaların bunu öğrenmesi kendileri için de bir aşama olacaktır. Yetkili sendika şov yapmaz mücadele eder, emek verir, koridorları aşındırır. Biz Yetkili Sendika olmanın sorumluluğu ve bilinciyle hak mücadelesi veriyor ve çalışıyoruz." dedi.

 Kamuda sözleşmeli personelin istihdamının mağduriyetler oluşturduğunu Uslu, "Mevcut sözleşmeli personelin kadroya geçişini sağlayacak düzenleme ivedilikle hayata geçirilmesi gerekmektedir. Sözleşmeli personel rejimi hem mevzuatıyla hem de varlığıyla bir sorunlar ve tepkiler yumağı oluşturmaktadır. Sözleşmeli personel uygulamasının mağduriyetleri bir an önce azaltılmalı ve sonra da bütünüyle varlığı ortadan kaldırılmalıdır. Talebimiz açık ve nettir.  Emeğin ve alın terinin haklı savunucusu olarak kamuda sözleşmeli memurlarımıza kadro istiyoruz. Hak ve alın teri  için emek veriyoruz. Türkiye için, Memurlarımız için emek veriyoruz, mücadele ediyoruz, çalışıyoruz. Sözleşmeli memurlarımızın sevinci bizim sevincimizdir.  İnanıyorum ki kadrolu günler yakındır." şeklinde konuştu.

İmzalanan sözleşmenin ardından açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çalışma arkadaşlarının yaşam standartlarının önemli olduğunu, kaliteli iş üretebilmek için yaşam sıkıntısı içerisinde olmaması gerektiğini vurguladı.

"Biz büyük bir aileyiz. Birlikte çalışıyor birlikte üretiyoruz" ifadelerini kullanan Şahin, "İyi ve kaliteli hizmet vermek için, hizmet odaklı çalışabilmek için çalışma arkadaşlarımızın da geçim sıkıntısı çekmemesi gerekmektedir. Sosyal Denge Sözleşmesinin imzalanması ile çalışma arkadaşlarımızın yaşam standartlarının iyileştirilmesi hepimizi mutlu edecektir. Sözleşmenin memurlarımızın motivasyonunu arttıracağına inanıyorum. Allah bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin." diye konuştu.

 Düzenlenen imza töreni Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu’nun günün anısına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e hediye takdimi ile son buldu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler