​HDP Diyarbakır İl Binası önünde aylardır evlat nöbeti tutan anne Hatice Ceylan, PKK tarafından kaçırılan oğlu Cafer Ceylan’a kavuştu.

Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Binası önünde aylardır evlat nöbeti tutan ailelerden Hatice Ceylan 4 yıl sonra evladını kucakladı.

3 Eylül’den itibaren Diyarbakır HDP il Başkanlığı önünde çocuğu için evlat nöbetine katılan anne Ceylan, dün akşam oğlunun PKK’nin elinden kurtularak teslim olduğu haberini aldı.

Dün akşamdan bu yana yetkililerce evladının kendisine teslim edilmesini bekleyen anne Ceylan, bugün saat 15.30 sıralarında polis merkezinde evladıyla buluştu.

Anne Ceylan Merkez Bağlar ilçesi Emek Caddesi'nde bulunan, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Ek Binasında oğlu Cafer ile bir araya geldi.

Buluşmanın ardından ana-oğul hasret giderdiler. Kısa görüşmenin ardından polisler, Cafer’in emniyetteki işlemlerinin tamamlanması üzerine başka bir bölüme götürdüler. (Ramazan Zeren, Gıyasettin Tetik-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler