HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan acılı aile, HDP’nin çocuğunu kaçırıp, PKK’ye teslim ettiklerini kendisine söylediğini ileri sürdü.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemindeki acılı aile, HDP hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu.

HDP’nin, çocuğunu dağa gönderdiğini kabul ettiğini belirten baba Avunan, “Oğlum acemi birliğinden sonra izin kullanmadan usta birliğini yapacağı Cizre’ye gitti. ‘Sular sıcaktır, bana para gönder.’ dedi. Para gönderdik. 9 gün sonra telefonu çıkmadı. 20 gün sonra da arkadaşı, ‘Emrah buraya gelmedi.’ diye bana haber verdi. Oraya gittim alay komutanı bana ‘Oğlun gelmemiş, çantası havaalanından biz getirdik.’ Nasıl geliyor bu çanta. Sonra Ankara’ya giderek araştırdık. Bana, ‘HDP kaçırdı, PKK’ye vermiş.’ dediler. İçinde zaten hain var herkes biliyor. Sonra parti binasına giderek oğlumu sordum. Bana dediler, ‘Vallah biz götürdük, HDP götürdü, PKK’ye verdi.’ böyle iş olur mu? Vatani görevini yapıyordu. Tek çocuğumdu. İnsan nasıl kıyar? Hiç haber alamadık. O zaman Cizre’de çatışmalar vardı. Ailece perişanız. Oğlum neredeyse evine gelsin. Hepimizin psikolojisi bozuldu. HDP'liler kendi oğullarını götürsün görelim. Öcalan’ı, Demirtaş’ı götürüp orada besliyorlar. Bu ailelere yazık değil mi? diye sordu. (Mehmet Sait Çelik, Şükrü Tontaş-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler