https://ilkha.com/farsi/files/news/thumb/واکنش نسبت به سخنان شرم آور در شبکه ت.ر.ت

علما و نمایندگان انجمنهای اسلامی در واکنش به سخن دکتر طیفور اردوغدو که گفته بود: "من در خوابم خیلی اوقات خدا را می بینم"، اظهار کردند که این یک واقعه ای روانشناسی است.

سخن طیفور اردوغدو، در برنامه ای در شبکه تلویزیونی ت.ر.ت که گفته بود: "من خیلی اوقات در خوابم خدا، پیامبر و       کعبه را می بینم. یک روزی وارد اتاق شدم که دیدیم در اتاق پرده کعبه هست" با واکنشهایی روبه رو شد.

ملا علی آرسلان، رئیس اتحاد العلمای وان در واکنش به سخن طیفور اردوغان گفت: تاکنون هیچ انسانی، نه پیامبران و نه اولیای الهی و نه علما نگفتند که " ما خدا را دیدیم". در سالهای اخیر علمای اسلام تولیدی نداشتند. آنها در هیچ موضوعی جلو نرفتند. نشستند و از ثمرات علمای پیشین استفاده کردند. از خزائن علمای دیگر استفاده کردند. نسبت به بازیها و فاجعه های زمان ما مواظبت نکردند. در برابر نیرنگ و بازیهایی که کفر و امپریالیسم انجام می دهد، بر مسلمانان هشدار ندادند.

امت را از علوم قرآنی دور کردند

آرسلان با بیان اینکه مردم را از راه درست خارج کردند و با اعتقادات آنها بازی کردند، خاطرنشان کرد: یکی به اسم طیفور اردوغدو می آید و می گوید که پیامبرمان را، نور چشم ما را در خوابش دیده است. به آن آقایی که مخاطب این موضوع است، بگویید: آیا شما فلسطین را می بینیم، آیا شما وضع مسلمانان را می بینید؟ آیا شما آن فرزندان مسلمانان را که هر روز با اسلحه های آمریکا، اسرائیل، روسیه، چین و هندوستان کشته می شوند، می بینید؟ مردم ما در موضوع اسلامی ناآگاه هستند. نمی خوانند، براساس آنچه که می شنوند، عمل می کنند. این ماه، سالگرد کودتای حرف است. با کودتای حرف مردم را از علوم قرآنی دور کردند. آنها باعث ظهور یک همچین افرادی می شوند. اینها اکنون می آیند و با اعتقادات مردم بازی می کنند، با مقدسات مردم بازی می کنند.

مسلمانان گوش به حرف دروغگویان ندهند

آرسلان با تاکید بر اینکه مردم به سخنان این دروغگویان گوش ندهند، تصریح کرد: اگر در تحصیل مایه خدایی نباشد، آن تحصیلات هیچ فایده ای ندارد. یعنی اسم استاد به آن هیچ چیزی نمی دهد. او را بالا نمی برد. میان مشرکین ابوجهل استاد زمان خود بود، دانشمند بود. عقبه نیز یک دانشمند بود ولی ارزش آنها در نزد خداوند به اندازه بلال حبشی نبود. بلال سواد نداشت. همه کفر بر سرش ریختند ولی هیچ چیزی نتوانستند انجام دهند. هیچ روزی بلال نگفته است که من خدا را دیدم. پیامبر اکرم گفته است: ای بلال بگو که تو چه کار می کنی که من هنگامی که وارد بهشت شدم، صدای پای تو را شنیدم. بلال با گریه گفت: یا رسول الله من یک همچین عملی ندارم. تو که مسوول آموزشی هستی. هر روز به ده زن دست می دهی. این در کدام قانون خداوند هست؟ پیامبران نیز نگفتند که خدا را دیدند.

وی افزود: ما یک ضرب المثلی داریم: مرغ گرسنه در خوابش خودش را در انبار گندم می بیند. آقا با فکر اینکه مردم را چطور گول بزند، از نقطه ضعف مردم وارد عمل می شود. هرچند از لحاظ عملی ایمان به خدا دیده نمی شود، ولی اعتقاد مردم نسبت به خداوند محکم است. با سوء استفاده از این اعتقاد، برای قبولاندن اشتاباهات خود به مردم از این راه استفاده می کنند. ما به این انسان ها اعتمادی نداریم. آنها در نزد ما هیچ چیزند.(ILKHA)

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها