https://ilkha.com/farsi/files/news/thumb/درام انسانی در یمن

مردم یمن که به علت درگیریهای داخلی در کشور و حمله های نیروهای ائتلاف به رهبری سعود، در گرسنگی و تشنگی به سر می برند، در درام انسان زندگی می کنند.

بنابر اطلاعات به دست آمده، در کشور یمن که تحت حمله نیروهای ائتلاف به رهبری سعود است، 14 میلیون نفر در خطر مرگ به علت گرسنگی هستند. 75 در صد از 28 میلیون نفری که در یمن زندگی می کنند، نیاز به محافظت و کمک دارند.

در مناطقی که شرایط زندگی بسیار سخت شده است، کشتارهای دسته جمعی و بیماریهای مسری افزایش یافته است.

کمکهای طبی و انسانی نمی رسد

به بسیاری از کسانی که نیاز به کمک های ضروری دارند، کمکهای انسانی و طبی نمی رسد. نیروهای ائتلاف به رهبری سعود جلوی ورود کمکهای انسانی را می گیرند. حمله های سعود در حدیده پخش کمکهای مواد غذایی را سخت تر می کنند. راه هایی که به سمت صنعاء می رود، هنوز مسدود بوده و این نیز کاروانهای کمکی و تجاری را تحت تاثیر قرار می دهد.

اقتصاد کشور به کل سقوط کرده است. با اینکه 90 در صد نیاز دارویی، سوخت و مواد غذایی وارد می شود، کاهش ارزش واحد پولی کشور باعث سخت تر شدن خرید می شود. به علت قحطی، همه چیز گران قیمت شده و درآمد کارمندان دولتی داده نمی شود.

11 میلیون کودک به کمک نیاز دارد

بیش از همه کودکان تحت تاثیر درگیریها قرار می گیرند. از سال 2015 تاکنون هزاران کودک کشته و زخمی شدند. 2.2 میلیون کودک مشکل تغذیه دارد. 400 هزار کودک تحت 5 سال با ریسک مرگ روبه رو است. کودکان به علت تغذیه نامناسب تحت معالجه هستند ولی به علت کمبود دارو معالجه نمی شوند. در کل کشور 11 میلیون کودک نیاز به کمک دارد.

بنابر گزارش سازمان ملل، براثر حمله        سعودیها 15 هزار غیرنظامی جان خود را از دست داده و بیش از 23 هزار غیرنظامی مجروح شدند. میان کشته شدگان 5 هزار کودک موجود هستند.(ILKHA)

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها