https://ilkha.com/farsi/files/news/thumb/اردوغان: حزب جمهوری خلق هنوز همان تفکرات قدیمی خود را دارد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهارات خود به روسای صندوقهای استانبول بیان کرد که حزب جمهوری خلق قبلا اراده مردم را غصب می کرد و اکنون نیز دارای همان تفکر قدیمی خود است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و رئیس حزب عدالت و توسعه در نشست صندوقهای استانبول که حزب خودش در باشگاه ورزشی سینان اردم برگزار کرده بود، در خطاب به رای دهندگان حزب خود سخنرانی کرد. اردوغان با اشاره به اینکه حزب جمهوری خلق قبلا نیز اراده مردم را غصب کرده بود، تاکید کرد که این حزب اکنون نیز دارای همان تفکرات قبلی است.

اردوغان با بیان اینکه حزب عدالت و توسعه مبارزه خود برای عدالت را بر سر صندوقهای رای شروع خواهد کرد و اگر در سر صندوقهای رای عدالت تاسیس نشود، در بقیه کارها نتوان عدالت را برقرار کرد، تصریح کرد: نه رای دیگران را به خود می گیریم و نه رای خودمان را ضایع می کنیم. قبلا در زمان حزب جمهوری خلق تخلف در صندوقها یک سبک سیاسی بود. این حزب در سال 1946 نتایج را پس از روزها اعلام کرده و آراء را به زودی نابود کرده و اراده مردم بر سر صندوقهای رای را غصب کرده است. علی رغم گذشت زمان حزب جمهوری خلق باهمان تفکرات قدیمی است.

167 هزار نفر برای اولین بار رای خواهد داد

اردوغان با اشاره به اینکه در انتخابات 31 مارس 167 هزار نفر برای اولین بار رای خواهند داد، اظهار کرد که لیست اسامی رای دهندگان به همه احزاب داده شده است. 

اردوغان با تاکید بر اینکه ترکیه و استانبول قدیمی حتما به کسانی که به علت سنشان یادشان نمی آید، خاطرنشان شود، گفت: ما باید یکی یکی بیان کنیم که کوچه های این شهر چگونه پر از گل و زباله بود و هوای این شهر چطور کثیف می شد، چگونه شیرآبها نیاز به آب داشتند. اگر حقایق را به مردم نگوییم بعضی ها با دروغ و تهمتها جای خالی اینها را پر خواهند کرد.

وی افزود: ما همیشه تلاش کردیم که کارهای خیری انجام دهیم و در راه راست قدم برداریم و حق کسی را نخوریم و به مردم خدمت کنیم. خدا را شکر که مردم ما این تلاش ما را بی پاسخ نگذاشت و همیشه در کنار ما ایستاد. من باور دارم که مردم ما در انتخابات 31 مارس نیز با آرائشان در کنارمان خواهد بود.  (ILKHA)

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها