https://ilkha.com/farsi/files/news/thumb/تصمیم دادستانی درباره نفقه غیر منطقی است

با وجود اعتراضهای مردم به نفقه ای نامحدود، تصمیم دادستان درباره "اگر زن مقصر هم باشد، نفقه می گیرد، اگر مرد بیکار هم باشد، نفقه می دهد" غیر منطقی محسوب شد.

قانون نفقه، قانونی که براساس آن پس از طلاق نیز مرد مداوم نفقه زن را به او می دهد، باعث واکنش زیاد مردم شده است.

روزهای گذشته هیئت عمومی دادستانی تصمیم گرفت، مرد بیکار و بی درآمد به زنی که در طلاق کاملا مقصر بوده است، باید نفقه بپردازد.

عبدالله کاوان، رئیس شهر قیزیلتپه حزب مطالبه آزاد تاکید کرد که این قانون باید تنظیم شود.

کاوان گفت: قانون 6284، قانون حفظ خانواده و ممانعت از خشونت علیه زن مورد اعتراضات زیادی قرار گرفت. بخصوص از لحاظ نتایجی که با کافی دانستن بیانات زن و دور نگه داشته شدن مرد از خانه، پایان داده شدن ازدواجشان، مورد واکنشهای زیاد مردم شده است. مردم و انجمنهای مردمی انتظار دارند این قانونی که باعث تخریب خانواده می شود، تغییر یابد. ما شاهد شدیم، قوانینی که از غرب آمده است، در کشور ما نتایج فاجه باری داشته است. با وجود همه اینها، هیئت عمومی دادستان تصمیم جدیدی را به اجرا درآورد. اگر زن مقصر و مرد بی کار هم باشد، مرد باید نفقه زن را بپردازد. مردم نسبت به این تصمیم می گویند که این چگونه ممکن است. این یک وضع فاجعه باری است و قابل قبول نمی باشد.

ابراهیم باهادور با بیان اینکه پس از طلاق مرد باید تا آخر عمرش نفقه زن را بپردازد، اظهار کرد که این قوانین از اروپا آمدند.

وی افزود: ما وقتی به اروپا نگاه می کنیم می بینیم که 60 در صد خانواده ها نابود شدند و نهادی به نام خانواده وجود ندارد. با وجود این نتایج، گرفتن قوانین اروپا و اجرای آن در کشورمان که 98 در صد مردمش مسلمان هستند، البته که باعث تخریب خانواده می شود. باید هر چه زودتر این قوانین بر اساس عقاید ما تغییر یابد. اگر نهاد خانواده تخریب شود، جامعه نیز تخریب می گردد. به همین دلیل باید هر چه زودتر جلوی این گرفته شود.

محمود آکین، هماهنگ کننده بنیاد نسل قرآنی استان ماردین گفت: قوانینی که قبلا وضع شده بود، خانواده را نابود می کرد. تصمیم کنونی نیز باعث می شود، مردی که خانواده اش نابود شده است، به طور ناعادلانه نفقه بپردازد. این کاملا ناعادلانه است و ظلم است. در صورتی که زن صد در صد مقصر باشد، مرد باید نفقه را بپردازد. به علت اینکه قوانین جامعه مسلمان اسلامی نباشد و از عقل بشری خارج می شود، خانواده ها نابود می شوند. این نا عاقلانه است. من از مقامات دولتی خواسترم که هر چه زودتر به این ظلم پایان دهند.  (ILKHA)

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها