https://ilkha.com/farsi/files/news/thumb/کاروان امید به کمکهای خود در یمن ادامه می دهد

وقف کاروان امید به فعالیتهای خود در یمنی که مردمش با گرسنگی درگیر هستند ادامه می دهد.

وقف کمک انسانی کاروان امید در ماه ژانویه نیز به کمکهای خود در کشور یمن که جنگ در آن ادامه دارد و مردمش به علت بحران با گرسنگی روبه رو هستند، ادامه می دهد.

جنگیز کورتاران، رئیس وقف کاروان امید در گفت و گوی خود با خبرگزاری ایلکه در رابطه با کمکهای صورت گرفته، اظهار کرد سه چهارم مردمی که در خیلی از مناطق تحت شرایط سختی به زندگی خود ادامه می دهند، نیاز به هرگونه کمک انسانی دارند.

کورتاران با بیان اینکه وقفشان به گوشه و کنار کشور رسیده و شاهد اوضاع سخت مردم شده است، گفت: به محل زندگی اشان، خانه می گویند ولی برای اینکه به آنها خانه بگویند، هزار شاهد لازم است. ما مکانهایی را که با تکه های درختان اطرافشان را بستند و در آنجا زندگی می کنند، مشاهده کردیم. محیطی که برادران یمنی ما آنجا زندگی می کنند، بحران انسانی آنها را آشکار می کند.

18 میلیون نفر نیاز به کمک انسانی دارند

کورتاران با اشاره به اینکه با شروع درگیریهای داخلی در سال 2015 بحران انسانی در یمن بزرگتر شده است، تصریح کرد: بیش از همه تصاویر کودکان و شیرخوارانی که فقط استخوانشان باقی مانده است، در ذهن ما باقی مانده و بر ما تاثیر زیادی گذاشته است. به همین دلیل برای اینکه کودکان بهبود یابند هر کمکی که از دست ما بر می آید انجام دادیم و به کودکان غذا رساندیم. نزدیک 18 میلیون نفر نیاز به کمک و محافظت دارند. مردم یمن به علت عدم کفایت مواد غذایی و مشکلات بهداشتی و سلامتی، برای زنده ماندن مبارزه می کند. در هر 10 دقیقه یک کودک جان خود را از دست می دهد.

درخواست کمک انسانی فوری

کورتاران با بیان اینکه قبلا نیز برای یمن درخواست کمک فوری کردند و خیرین در مقابل بحران انسانی موجود در یمن ساکت نماندند، تاکید کرد که برای رساندن کمکهای انسانی به یمن به فعالیتهای خود ادامه خواهند داد. وی درخواست کمک خود را دوباره تکرار کرد.  (ILKHA)

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها