1 Mayıs’ta ölen işçiler için mevlid okutuldu

Şanlıurfa Memur-Sen Şubesi, 1 Mayıs kutlamaları için Şanlıurfa’ya gelirken trafik kazasında vefat eden işçiler için mevlid okuttu.

Memur-Sen Şanlıurfa şubesi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü münasebetiyle Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa’ya gelirken trafik kazasında hayatını kaybedenler için mevlid okutarak tatlı ikramında bulundu.

Okunan Kur’an’ı Kerim’in ardından bir konuşma yapan Memur-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, kaza sürecinde desteklerini esirgemeyenlere teşekkür etti. Coşkun, “Bugün de Memur-Sen olarak, Ramazan Çarşısı'nda, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nda kaza sonucu hayatını kaybeden kardeşlerimiz için mevlid okutup,  tatlı ikramında bulunduk. Vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kazada vefat edenler için yapılan duanın ardından gelen misafirlere tatlı ikramında bulunuldu.

Hatırlanacağı üzere, 1 Mayıs kutlamaları için Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa’ya gelirken Şanlıurfa-Gaziantep oto yolunda işçileri taşıyan midibüsün başka bir otomobile çarpıp devrilmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetmiş, 13 kişi de yaralanmıştı. (Abdurrahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler