100 Sokak çocuğuna malzeme yardımı

Batman’da sokakta çalışan, dar gelirli ve yoksul çocuk 100 sporcuya eşofman, krampon desteğinde bulunuldu.

Batman'da sokakta çalışan, dar gelirli ve yoksul çocukların futbol eğitimi gördüğü 19 Mayıs Sentetik Çim Sahada 100 sporcuya eşofman, krampon desteğinde bulunuldu.

Dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Burak Eren, Halk Eğitim Müdürü Osman Atmalar, Gençlik Merkezi Müdürü Güner Arı ve sporcular katılım sağladı.

Malzeme dağıtım töreninde hazır bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Çelik; "Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün ortaklığıyla yapılan bu etkinlik bizleri son derece mutlu etmiştir. Kurumlar arası iş birliği içerisinde çocuklarımızın eğitilmesi bizleri sevindirmiştir. Bugün her şeyi devletten beklenilmeyeceğini görüp bu ana şahitlik yaptık." dedi.

Ardından söz alan Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Burak Eren ise, Batman'da sponsorluk yasasının artması ve tüm spor branşlarına yayılmasını istedi.

Batman'ın tanınan saygın iş adamlarından olan Vecrin Nasıroğlu'nun sponsor olduğu malzemeler Ankara'dan özel bir firmadan sipariş edildi.Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Nasıroğlu; "Bu çocuklar hepimizin evlatlarıdır. İmkânlarımız ölçüsünde bunlara katkılarımız devam edecektir. özellikle bu çocukların sokaklardan kurtulması ve zararlı alışkanlıklar kazanacakları yerde sportif faaliyetlerde bulunmaları çok sevindiricidir." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler