120 çocuk Kur’an-ı Kerim öğrendi

​Van Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki bir kültür merkezinde açılan Kur'an kursu kapsamında 120 çocuk Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Van Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kültür Merkezi ile Kadın Yaşam Merkezinde açılan Kur'an kursu kapsamında 120 çocuk Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Hacıbekir Mahallesindeki Kültür Merkezi ile Kadın Yaşam Merkezinde çocuklara Kur’an kursu açıldı.

İpekyolu Müftülüğünde görevli eğitmenler tarafından verilen iki aşamalı eğitimlerin ilk etabı yoğun ilgi gördü. Kursiyerlerin büyük çoğunluğunu 8 ile 10 yaş arasındaki çocuklar oluştururken kursun ilk etabını başarıyla tamamlayan 120 kursiyer de Kur’an-ı Kerimi öğrenip mezun oldu.

Açılan kurslardan dolayı ailelerden olumlu tepkiler aldıklarını belirten Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sinan Bağlı, "Okulların kapanmasıyla birlikte 2 Kur'an kursu açtık. Kurslara ilgi oldukça yoğun ailelerden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Kursumuz ilk mezunlarını verdi. 120 çocuğumuz Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi. Yeni kayıtların ardından 2’nci dönem eğitimlerimize başladık." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler