15 Temmuz'u konu alan fotoğraf sergisi açıldı

​FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi açıldı.

ABD destekli 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Batman merkezde “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu fotoğraf sergisi 2 ayrı yerde açıldı.

Batman Park AVM ile Diyarbakır Caddesi Valilik önünde açılan fotoğraf sergisine Vali Ahmet Deniz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz darbe girişimi karşısında halk tarafından ortaya konulan direniş örneğinin herkesin hafızasında canlı tutulması ve bu direniş ruhunun görsel olarak daha etkili bir biçimde anlatılabilmesi amacıyla “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” teması ile fotoğraf sergileri düzenlendi.

Açılan sergi ile ilgili basına açıklamada bulunan Batman Valisi Ahmet Deniz, “Darbe girişimi bu coğrafyanın yaşadığı en kötü geçmişte yaşamadığımız bir ihanet hareketiydi. Onun için bu ihaneti unutmamak lazım ve unutturmamak lazım. Ayrıca darbe girişimini sonlandıran yürekli duruş sergileyen kahramanlarımız 249 şehidimizi 2 bin 169 gazimizi de unutmamak adına Türkiye’nin değişik yerlerinde çekilmiş bazı kareler var. Sergiyi hep beraber açtık gezdik. Herkes gezin ve görsün istiyoruz. Bu vesileyle yapılan hainlikler ve kahramanlarımız asla ve asla unutulmasın.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler