Mardin’de yaşayan 30 yaşındaki Mehmet Gökbalık, 23 sertifikası olmasına rağmen 4 yıldır aradığı işi bulamıyor.

Son aylarda yaşanan olaylar bölge ekonomisini ve turizmini çökertti. Mardin'de yaşayan 30 yaşındaki Mehmet Gökbalık, 23 ayrı kurumdan aldığı sertifikalarına rağmen 4 yıldır iş bulamadığını söylüyor.

İLKHA'ya konuşan Mehmet Gökbalık, iş adamlarına yatırım çağrısında bulundu.

"23 sertifikam var, ama iş yok"

Gökbalık, "4 yıldır Mardin merkezde iş aramama rağmen bulamıyorum. 23 sertifikam olmasına rağmen ne kamu kuruluşlarında ne de özel şirketlerde iş buluyorum. Bunun en önemli sebebi şu an bölgemizde yaşanan olaylarıdır. Olaylardan dolayı kimse işçi çalıştıramıyor. Tek isteğim Mardin'e yatırımlar sağlanıp iş imkânlarının oluşması için bu olayların son bulmasıdır." diye konuştu.

"Mardin'de binlerce gencimiz işsiz"

Binlerce Mardinli gencin işsiz olduğunu söyleyen Gökbalık, "Şuan sadece Mardin'de binlerce gencimiz iş bulamadığı için işsiz durumdalar. Mardinli milletvekillerimize sesleniyorum; Mardin'e fabrikalar açıp iş imkânları sağlasınlar ki millet evine ekmek götürebilsin." dedi.

"Burası ‘terör bölgesi' değildir"

Yaşanan olaylardan rahatsız olduğunu ve bölgenin ‘Terör bölgesi' olarak anılmasını istemediğini dile getiren Gökbalık, "Mardinliler olarak bu olayların biran önce son bulmasını istiyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ‘terör bölgesi' olarak anılmasını istemiyoruz. Burası ‘terör bölgesi' falan değil, tertemiz yerlerdir. " dedi.

"İşsize kimse kız vermiyor"

Yaklaşık 10 yıldır askerliğini bitirdiğini, fakat hala evlenemediğini aktaran Gökbalık, "Bende herkes gibi yuva kurup çoluk çocuğa karışmak istiyorum. Lakin işsiz olduğumdan dolayı kimse bana kız vermiyor." (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler