26 yaş altındakiler servis şoförlüğü yapamayacak

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, servis şoförleri için yaş sınırı kriteri getirdiklerini belirterek, 26 yaşın altındaki kişilerin 1 Eylül 2015'ten itibaren hiçbir şekilde servis şoförü olarak çalışamayacağını açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bir televizyon kanalına verdiği ropörtajda gündemle alakalı soruları yanıtlarken, özgecan Aslan'ın öldürülmesinin ardından gündeme gelen servis araçlarıyla ilgili düzenleme yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine, servis şoförlerine yönelik yeni düzenleme hakkında bilgi verdi.

26 yaş şartı geliyor

Servis şoförlerine ilişkin halen herhangi bir yaş sınırlaması bulunmadığını, mevcut uygulamada, 18 yaşını dolduranların servis şoförü olarak çalışabildiğini ifade eden Bakan Elvan, "Biz bunda bir değişikliğe gittik, herhalde tahminim Pazartesi günü, muhtemelen yönetmeliğimiz yayınlanır. Şehirlerarası otobüs şoförleri için bir şart var, 26 yaş. Yaşının en az 26 olma şartı. Bu uygulamayı servis şoförleri için de getirdik. Yani 26 yaşının altındaki vatandaşlarımız hiçbir şekilde servis şoförü olarak artık çalışamayacaklar." diye konuştu.

Bakan Elvan, yeni düzenlemenin, devam eden eğitim- öğretim sürecinin aksamaması amacıyla 1 Eylül 2015 itibariyle uygulamaya konulacağını belirtti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler