Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağından dolayı, 3 yıllık geçimini sağlayacak meyan köklerini alamadığını belirten meyan kökü satıcısı, mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Merkez Sur ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle evinden meyan köklerini alamayan meyan kökü satıcısı 3 yıllık geçim kaynağı olan meyan köklerini evinden alınması için yetkililerin kendisine yardım etmesini istedi.

Çatışmalar nedeniyle aylardır perişan bir halde olduklarını söyleyen Doğan Evelek, 3 yıllık geçimini sağlayacak meyan köklerini bir türlü alamadığını ifade etti.

Yapacak başka bir işi olmadığını ve meyan köklerini alıp geçimini sağlamak istediğini belirten Evelek, "Ben meyan köklerini satarak geçimim sağlıyorum. Yasağın olduğu mahallede bir evim var. Orada da 3 yıllık geçimimi sağlayacağım meyan köklerimi alamıyorum. Güvenlik güçlerine rica ettim ama almama müsaade etmediler. Zaten ailecek perişan bir haldeyiz. Şu an başka yerde kira ödüyorum ama meyan köklerini alamamam çok zoruma gidiyor. Çünkü başka işim yok, yazın meyan köklerini satıp geçimimi sağlıyordum. Nereye kadar böyle gidecek?" dedi. (Emrah Deniz/M. Hüseyin Temel-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler