38 günlük bebek şiddete uğrayıp cinsel istismara maruz kaldı

Van’da kafatasında kırık, vücudunun değişik yerlerinde ısırık, sol gözünde morluk ve cinsel istismar bulgularının bulunduğu 38 günlük bebeğin ölümüyle ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 26 Ocak tarihinde tedavi amacıyla annesi ve iki şahıs tarafından özel hastaneye götürülen 38 günlük bebeğin muayenesinde; kafatasında kırık, vücudunun değişik yerlerinde ısırık, sol gözünde morluk ve cinsel istismar bulgularının bulunduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlimizde İpekyolu ilçesinde bir özel hastaneye 26 Ocak 2017 günü 13.00 sıralarında tedavi amacıyla annesi P.T. ile F.A. ve Y.G. isimli erkek şahıslar tarafından götürülen 38 günlük erkek bebeğin yapılan muayenesinde; kafatasında kırık, vücudunun değişik yerlerinde ısırık, sol gözünde morluk ve cinsel istismar bulgularının bulunduğu, bebeğin hayati tehlikesinin bulunduğu ve yoğun bakımda tedaviye alındığı bilgilerinin İl Emniyet Müdürlüğüne bildirilmesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından tahkikat başlatılmıştır."

Çocuğu hastaneye götüren annesi ve bahsi geçen 2 kişi yakalanarak Van Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiği bildirilen açıklamanın devamında ise "Olayla ilgili olarak bahsi geçen şahıslar yakalanarak gözaltına alınmışlar, tahkikat devam ederken tedavi altında bulunan bebek 27 Ocak 2017 günü yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Yakalanarak haklarında işlem yapılan şüpheliler düzenlenen tahkikat evrakı ile 30 Ocak 2017 günü Van Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler