4 işçi hâlâ göçük altında

Siirt'in Şirvan ilçesinde özel bir maden ocağında meydana gelen heyelanda, toprak altında kalan 4 işçinin kurtarılma çalışması devam ediyor.

Şirvan'a Maden köyünde 17 Kasım'daki özel bir maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 16 işçiden 12'sinin cenazesi çıkarılırken 4 işçinin ise çıkarılması için çalışmalar devam ediyor.

Toprak altındaki 4 işçi için Siirt, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Van, Erzurum, Ankara, Konya, Zonguldak'tan gelen AFAD, UMKE, Kızılay ekiplerinin arama kurtarma çalışmaları sürdürüyor.

AFAD kriz merkezinden alınan bilgiler göre, dün gece heyelan bölgesinde saat 23.45 ile 00.40 arasında iki ayrı toprak kayması meydana geldiği ve topak ve kayalarda oluşan kütlelerin çalışma yollarını kapatıldığı belirtildi.

Olayda herhangi bir can kaybı yaşanmazken, kapanan yollara sevk edilen MTA ve TKY mühendislerin gece boyunca yapılan ölçümler sonucu arama kurtarma çalışmaları 8 saat aradan sonra tekrar başlandığı bildirildi.

Heyelan bölgesine yerleştirilen sismik ölçme sensörleri İBİS sistemiyle sismik hareketler dakika dakika takip ediliyor. Enkaz bölgesindeki hafriyatın kamyonlara yüklenerek, alanın dışına taşındığı bölgede bulunan ve çalışmaları engelleyen kayalar dinamitle patlatılıyor.

Yakınları enkaz altında olan aileler ise bölgede endişeli bekleyişlerini sürdürüyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler