6 ay kıştan sonra sıcak havayı fırsata çevirdiler

Yaklaşık 6 aydır kışı yaşayan Muşlular, hafta sonu güneşli havayı fırsat bilerek piknik alanlarına akın ettiler.

Muş’ta yaklaşık 6 aydır devam eden kış mevsiminden sonra güneşin yüzünü göstermesiyle park ve piknik alanlarına akın eden Muşlular, hafta sonunu fırsata çevirerek güneşli havanın tadını çıkardırlar.

Şehrin kalabalığından uzaklaşarak Tarihi Murat Nehri'nin kıyısında günlük hayatın yorgunluğunu, stresini atmaya çalışan vatandaşlar, burada mangal yakıp suyun eşsiz sesi eşliğinde dinlenme fırsatı buldu.

Ağaçların gölgesinde sedirler sererek piknik yapan vatandaşlar, ağaçlara kurdukları salıncaklarla da eğlenme fırsatı buldular.

Uzun süren kış mevsiminden sonra güneşi görünce piknik yaptıklarını söyleyen İlhan Kutlu, “Bugün güneşli havayı görünce kendimizi dışarı attık. Uzun süren kış mevsiminden sonra yeşillikte, güneşin altında güzel bir şekilde piknik yapıyoruz. Tabi daha köylerimizde kar var ama çok şükür ovaya yeşillikler geldi. Çetin kış şartlarından sonra burada olmak güzel, Allah'a şükürler olsun.” şeklinde konuştu.

Arkadaşlarıyla mangal yakan Musa Bilginer ise piknik için Tarihi Murat Köprüsü'nü tercih ettiklerini belirterek, “Bu güzel günde arkadaşlarla beraber Tarihi Murat Köprüsü'ne geldik. Çok iyi, çok güzel oldu. Kıştan sonra güneşi gördüğümüzde Murat Kapısı'na geldik. Güzel havalardan tat almaya çalışıyoruz. Tüm arkadaşları da bekliyoruz.” dedi.

Ailesiyle piknik yapan Ömer Yılmaz da kışın bitip güneşli günlerin başladığını ifade ederek, “Çok güzel bir gün.  Kış bitti, soğuklar geçti, havalar çok güzel. Bu havayı değerlendirmek hepimizin hakkı. Biz de bu güzel havayı değerlendirmek için Tarihi Murat Köprüsü'ne geldik. Arkadaşlarla beraber sac tava, mangal ve semaver çayı gibi güzel etkinliklerde bulunarak günümüzü geçiriyoruz. Güzel bir şekilde kafamızı dinlemek istiyoruz. Doğal bir ortam, temiz hava ve bol oksijenin yanında karşımızda Murat Nehri var. Tarihi güzellikleri değerlendirerek günümüzü geçirmek istiyoruz. Güzel günleri beraber yaşamak gerekir.” ifadelerini kullandı. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler