Batman'da maddi durumu düşük, ev sahibi olmayan binlerce emeklinin olduğunu belirten Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, yapılan konutlar dışında emekliler için 7 bin konuta daha ihtiyacın olduğunu söyledi.

Batman'da emekliler için bin 473 konut yapan TOKİ, Batman Emekliler Derneğinin girişimleri ile ikinci kez konut yapmaya hazırlanıyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, "50 Bin Sosyal Konut Projesi" kapsamında Batman'da da yaklaşık 600 konut yapılacağını aktardı.                                        

Kentte maddi durumu düşük, ev sahibi olmayan binlerce emeklinin olduğunu belirten Ekmen, emekliler için yapılan konutların dışında 7 bin konuta daha ihtiyaç olduğunu kaydetti.

"Konutlardan emekliler, engeliler ve şehit, gazi yakınları faydalanabilecek"

Yapılacak olan konutlardan faydalanabilecekler ve başvuru tarihleri hakkında bilgi veren Ekmen, "Konutlar Batı Raman bölgesinde yapılacak. Müracaat tarihleri; emekliler için 25 Mart-5 Nisan tarihleri, yüzde 40 engelli bireyler için 8 Nisan-12 Nisan tarihleri, şehit, gazi ve aileleri için 15 Nisan-19 Nisan tarihleri arasında alınacak. Müracaat sırasında 2+1 konutlar için 500 TL, 3+1 konutlar için 1000 TL kayıt parası alınacak. Çeşitli nedenlerle projenin gerçekleşmemesi veya hak sahibi olunamaması durumunda bu para, sahibine iade edilecek." ifadelerini kulandı.  

"7 bin konuta daha ihtiyaç var"

Şehirde maddi durumu düşük çok sayıda emeklinin olduğunu vurgulayan Ekmen, "İlimizde binlerce maddi durumu düşük, ev sahibi olamamış emekliler var. Bu yüzden bu konu üzerinde eğilmeliyiz. Siyasiler, sivil toplum kuruluşları, basın, milletvekillerimiz ile elimizden gelen her şeyi yapmamız lazım. Bu yüzden ilimize yapılan konutlar dışında 7 bin konuta daha ihtiyacımız var." dedi. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler