​Diyarbakır Mutlu Yuva Derneği Bölge Koordinatörü Mehmet Kaya, Türkiye genelinde 780 kimsesiz çocuğa 128 evde hizmet verdiklerini söyledi.

İstanbul'da 2010 yılında faaliyetlerine başlayan Mutlu Yuva Derneği, Türkiye'nin farklı illerinde açtığı evlerle kimsesiz çocuklar için başta barınma olmak üzere tüm sorunlarını gideriyor. Diyarbakır Mutlu Yuva Derneği Bölge Koordinatörü Mehmet Kaya, şu an itibariyle Türkiye genelinde 128 evde 780 çocuğun ihtiyacını karşıladıklarını belirtti.

Mutlu Yuva Derneğinin tanıtım toplantısı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü ile Diyarbakır Mutlu Yuva Derneği olarak faaliyetlerinin devam edeceklerini belirten Diyarbakır Mutlu Yuva Derneği Bölge Koordinatörü Mehmet Kaya, gayelerinin kimsesiz, yarımda muhtaç çocuklara daha iyi bir geleceğe götürmek olduğunu söyledi.

Kaya, yaptıkları faaliyet hakkında şunları kaydetti: “Derneğimiz 2010 yılında İstanbul'da kuruldu. Şu anda İstanbul ile beraber, Diyarbakır, Bursa, Ankara, Şanlıurfa ve Yozgat illerinde faaliyet göstermektedir. 128 evde 780 çocuğumuza kimsesiz bakıma muhtaç risk altındaki çocuklarımıza faaliyet sunmaktayız. Bu evlerimizde çocuklarımız için evler açıyoruz. Kiralarını bizler ödüyoruz. Evlerin tüm tefrişatını yapıyoruz. İleriki hayatlarında eğitimlerinde katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Diyarbakır’da 3 evimizle başladık yakında 5 evle 35 çocuğa hizmet vermiş olacağız. Gayemiz burada kimsesiz yarımda muhtaç çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe götürmektir.”   

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Diyarbakır Mutlu Yuva Derneği olarak faaliyetlerimiz devam edeceklerini belirten Kaya, “İnşallah hayırsever, iş adamı, akademisyen ve gönül dostlarımızla beraber bu kardeşlerimizi topluma kazandırmaya çalışacağız.” dedi.

Program bir konuşma yapan Mutlu Yuva Derneği Başkanı Hasa Tanrıverdi de “Her milletin toplum yetimleri olur. Allah yarattığı gereği anne babalar vefat eder. Çocuklar yetim kalır. Toplumun birer yarası olarak toplumlarda yer alır. Bizde kendi milletimizi toplumuzu ülkemize bu yönlüyle hizmette bulunursak ne mutlu bize.” ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler