Adana caddelerine “Piyango Haramdır” pankartları asıldı

Adana caddelerini içki ve kumarın haram olduğunu hatırlatan bez afişlerle donatan AGD, bu haramların işlendiği Noel yerine Müslümanların Mekke’nin fethini kutlamasını istedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Adana'nın en işlek caddelerine içki ve kumarın haram olduğuna dair bez afişler asıldı. Yılbaşında Müslümanların; Hristiyanlara ait Noel türü kutlamalarına katılmamasının da hatırlatıldığı afişlerde, kutlanacaksa 1 Ocak tarihine denk gelen Mekke'nin fethinin kutlanması gerektiği vurgusu yapıldı.

Adana'da gerçekleşecek Mekke'nin fethi organizasyonu öncesi basınla kahvaltıda bir araya gelen AGD İl Teşkilatı, Müslümanların Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmemesi gerektiği, bu sebeple yılbaşının kutlamanın yanlış olduğu üzerinde durdu.

Burada kısa bir açıklama yapan AGD Adana Teşkilat Başkanı Cuma Şahin, şehrin caddelerine "Piyango ve Kumar Haramdır" şeklinde ifadelerin yazıldığı yüzlerce bez afiş asarak Adanalıları bu tür kötülüklerden sakındırmayı hedeflediklerini söyledi.

Müslümanların gayri meşru eğlencelerin normal karşılanır olduğu yılbaşı yerine 1 Ocak 630 tarihinde gerçekleşen Mekke'nin fethini kutlaması gerektiğine işaret eden Şahin, "Anadolu Gençlik Derneği Adana Şubesi olarak bizler de 31 Aralık gecesi Menderes Kapalı Spor Salonunda bu fetih gecesini gerçekleştireceğiz. Saat 19.00'da başlayacak olan etkinliğimize Dünya Alimler Birliği Genel Sekreteri Muhyiddin Ali Karadaği, AGD Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal, sanatçı Mustafa özcan Güneşdoğdu ve hafızlar katılacaktır. Şiir, Sinevizyon, Kur'an Ziyafeti'nin de yer alacağı programımıza tüm halkımız davetlidir."diye konuştu. (Ayhan Kaya- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler