Adana’da akaryakıt istasyonlarına ceza yağdı

Adana’da yapılan denetimlerde kurallara uymadığı tespit edilen akaryakıt ve LPG istasyonlarına toplam 91 bin 565 TL idari para cezası kesildi.

Adana'da faaliyet gösteren akaryakıt ve LPG otogaz istasyonlarına çapraz denetim yapıldığı bildirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğünün talimatıyla gerçekleştirilen çalışmalara; Bakanlık personelinin yanı sıra 23 ilden gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü personeli ile çok sayıda jandarma ve polis katıldı.

Denetimlerle ilgili Adana Valiliğinden yapınla açıklamada, toplam 58 denetim elemanı ve 24 denetim aracından oluşturulan 12 ekiple, Adana'da faaliyet gösteren 308 akaryakıt ve LPG otogaz istasyonunun tamamında denetim yapıldığı bildirildi.

ölçüler ve Ayar Kanunu ile ilgili mevzuat çerçevesinde akaryakıt ve LPG istasyonlarında çapraz denetim yapıldığı kaydedilen açıklamada, "Bu istasyonlardan 8'ine, 3516 sayılı ölçüler ve Ayar Kanununun 15/c maddesine göre tutanak tutularak, 90 bin 396 TL, 3 adet akaryakıt istasyonuna da aynı kanunun 15/e maddesine göre tutanak tutularak bin 169 TL olmak üzere toplam 91 bin 565 TL idari para cezasının uygulanmıştır." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler