Adıyaman merkez Örenli Mahallesi'nde kurulacak olan Mermer İhtisas OSB’yle ilgili arazi sahipleriyle uzlaşıya varıldı.

Adıyaman’ın sahip olduğu zengin ve kaliteli mermer rezervlerinin ülke ve kent ekonomisine daha fazla katkı sunması amacıyla kurulacak olan Mermer İhtisas OSB’yle ilgili yapılan toplantıda hak sahipleriyle uzlaşıldı.

Vali Mahmut Çuhadar, Adıyaman İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde devam eden kamulaştırma sorununun bir an önce çözüme kavuşturulması ve OSB’nin kurulma çalışmalarının hızlandırılması amacıyla kamulaştırma çalışmaları devam eden arazinin hak sahipleri ile bir toplantı düzenledi.

Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ve hak sahipleri katıldı.

Ekonomik açıdan büyük bir önem taşıyan ve kentin ekonomisine büyük bir canlılık getirecek olan mermer Adıyaman’da işlenerek dünya pazarlarına ihraç edilecek. Kurulacak Adıyaman İhtisas OSB’nin alt yapı çalışmalarına bir an önce başlanılması için karşılıklı diyalog ve yapılan görüşmeler sonucunda hak sahipleri ile ortak bir fikir birlikteliğine varılarak sözlü olarak uzlaşı sağlandı. 

Vali Mahmut Çuhadar, Adıyaman’ın geleceği için önem arz eden toplantının ve yapılan görüşmenin hayırlı olmasını diledi.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler