Adıyaman'da CHP milletvekiline tepki: HDP ile işbirliği yapıp açıklama yapma hakkınız yok

​Adıyaman'da hayatını kaybeden askerler için hastane önünde basına demeç veren CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere'ye vatandaşlar tepki gösterdi.

Adıyaman merkeze bağlı Kuyucak köyünde biri patlamada 3'ü kazaen 4 askerin hayatını kaybettiği olayla ilgili hastane önünde basın açıklaması yapmak isteyen CHP Adıyaman milletvekili Abdurrahman Tutdere'ye vatandaşlar tepki gösterdi.

Yaralı askerlere kan vermek için toplanan vatandaşlar hastane önündeki bekleyişlerini sürdürürken basına hayatını kaybeden askerle ile ilgili açıklama yapan Tutdere, bir gencin beklenmedik tepkisi ile karşılaştı.

"HDP ile işbirliği yapıp, gelip şehitler için de burada açıklama yapma hakkınız yok"

Tutdere’ye, "Sizin gelip burada konuşma hakkınız yok." diyen genç,  "Ben haklıyım. Bunlar bizim şehidimiz, siz buraya gelemesiniz. HDP ile işbirliği yapıp, gelip şehitler için de burada açıklama yapma hakkınız yok. Bunlar bizim şehidimiz. Ben memleketim için ölürüm ama sizin için ölmem." ifadelerini kullandı.

Gencin bu tepkisi vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılanırken Tutdere olay karşısında neye uğradığını şaşırdı. Tutdere, bunun üzerine olay yerinden uzaklaştı.

Adıyaman Valiliği, daha önce yola yerleştiren patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden bir askeri taşıyan araca, PKK'li oldukları kanısıyla başka güvenlik görevlilerinin ateş açması sonucu 3 askerin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. (Cemil Özdaş –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler