Adıyaman’da Özgür Gündem tel'in edildi

Peygamber Sevdalıları Platformu Adıyaman Koordinatörlüğü, Özgür Gündem Gazetesi’nin Hz. Muhammed'in hadisini konu alıp karikatürize etmesini lanetledi.

özgür Gündem Gazetesi'nin, Hz. Muhammed'in hadisini konu alarak karikatürize etmesine tüm Türkiye'den tepkiler gelmeye devam ediyor. Peygamber Sevdalıları Platformu Adıyaman Koordinatörlüğü de söz konusu gazeteye sert tepki gösterdi.

Düzenlenen kitlesel basın açıklamasına halk yoğun katılım gösterirken, basın açıklamasını Vahdet-Der Başkanı Bilal Demir okudu.

Peygamber Efendimizin veda hutbesinden bir kısım okuyarak İslam'ın kadına verdiği değeri ifade eden Demir, ardından şunları söyledi:

Allah Resulünün kadına verdiği değeri hazmedemeyen bu melunlar, sırf kadını kendi nefislerine ve şehvetlerine esir edebilmek ve ticari bir meta olarak kullanabilmek için kadınları özgürlük aldatmacasıyla sokağa çağırıyor ve bu yolda her türlü alçaklığa başvurmaktan geri kalmıyor, her fırsatta İslam'ın mukaddesatına saldırmaktan çekinmiyorlar.

"Kadına geçek değeri veren İslam'dır"

Açıklamada kadına gerçek değeri veren İslam olduğu söylen Demir, "Kadının insan yerine konulmadığı, kadının kimliğinin olmadığı bir zamanda Allah Resulü kadına hak ettiği değeri vermiş, kız çocuklarını diri diri toprağa gömen zihniyet, onun teşrifiyle yerle yeksan olmuştur." dedi.

"Kadınlar size Allah'ın emanetidir"

Yerli Charlie Hebdoların daha önce olduğu gibi şu anda da Peygamberimize hakaret ettiklerini belirten Demir, "Ekim 2015'te Diyarbakır'ın DBP'li Yenişehir Belediye Başkanlığı'na bağlı Kadın Politikaları Müdürlüğü, billboardlara Peygamber'e hakaret içerikli Charlie Hebdo karikatürleri asmıştı. Yine hatırlanacağı üzere bu zihniyet, Silopi ve Diyarbakır gibi bazı yerlerde çarşaflı kadınları zincirleyip tesettüre hakaret etmişti. Van'ın İpekyolu Belediyesi de ‘em ne emanet in em jin in' pankartını asarak Hz. Muhammed'in ‘Kadınlar size Allah'ın emanetidir' hadisini hedef almıştı." diyerek daha önce yaşanmış benzer hakaretleri hatırlattı.

"Muhammed bin Mesleme gibi her daim bu zihniyetin karşısında duracağız"

Her zaman olduğu gibi şimdi de bu zihniyetin karşısında olduklarını dile getiren Demir, "Ey kalpleri ve ruhları bozulmuş aşağılık zihniyet! Sizler Kab bin Eşref gibi Müslümanların kadınlarına ve değerlerine dil uzatacak kadar küstahlaştıkça bizler de birer Muhammed bin Mesleme olup her daim bu zihniyetin karşısında duracağız." ifadelerini kullandı.

Son olarak Müslümanlara seslenen Demir, şunları söyledi: "Ey Müslümanlar! Allah Resulünün hedef alındığı ve İslam'ın kutsallarına hakaretler edildiği bir dönemde Allah Resulünü sahabeler gibi muhafaza edip, yapılan çirkin saldırılara tepki göstermezsek bundan dolayı Allah Resulünün bizden davacı olacağını asla unutmamalı ve hiç kimsenin değerlerimize hakaret etmesine izin vermemeliyiz." (Yakup Söğüt - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler