Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Afrin bölgesinden Türkiye'ye açılan her türlü ateşin misliyle karşılık bulacağını belirtti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Adıyaman'a geldi. Havaalanında TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Vali Yardımcısı Murat Süzen ve bazı milletvekilleri tarafından karşılanan Kurtulmuş, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, Suriye'nin Afrin bölgesinde YPG tarafından Türkiye'ye yönelik taciz ateşleri yapıldığını belirtti.

Bölgeye yönelik kara harekâtı yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya karşılık Kurtulmuş, "Şimdi bir kere şunu açıkça ifade edelim: Suriye'nin kuzeyindeki terör oluşumlarıyla ilgili Türkiye'nin tavrı başından beri net ve açıktır. Biz Suriye'nin toprak bütünlüğünden yanayız. Suriye'nin toprak bütünlüğünü parçalayacak olan her türlü siyasi oldu bittiye karşı tavır içerisinde olduğumuzu ifade ediyoruz." dedi.

Afrin bölgesinden Türkiye'ye açılan her türlü ateşin misliyle karşılık bulacağı bilgisini veren Kurtulmuş, "Türkiye'nin PYD/YPG konusundaki hassasiyetlerinin dikkate alınması gerektiğini bir kez daha çok net şekilde ifade ediyorum. Kaldı ki bu örgütün Afrin bölgesinden Türkiye'ye doğru açtığı her türlü taciz ateşi misliyle, angajman kuralları çerçevesinde karşılık bulacaktır." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler