Ağrı Tendürek'te PKK’nin kullandığı 17 mağara imha edildi

Ağrı Valiliği, jandarma tarafından Tendürek Dağı bölgesinde icra edilen geniş çaplı operasyonlarda PKK’lilerin kullandığı 17 mağarada 57 adet büyük tüp ile birlikte bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildiğini açıkladı.

Ağrı Valiliği, jandarma tarafından Tendürek Dağı bölgesinde icra edilen geniş çaplı operasyonlarda PKK'ye ait 15 mağaranın imha edildiğini, ayrıca uzunluğu 60 metrenin üzerinde olan özel hazırlanmış 2 adet bölmeli mağarada 57 adet büyük tüp ile birlikte bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildiğini açıkladı.

Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığımızca Tendürek Dağı bölgesinde icra edilen geniş çaplı operasyonlar kapsamında uçar birlik harekatı marifetiyle bölgeye indirilen Jandarma özel Harekat ve Komando birlikleri ile bölge ayrıntılı olarak aranmıştır.

Bölgede 27 Şubat – 2 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda 15 mağara imha edilerek kullanılmaz hale getirilirken, uzunluğu 60 metrenin üzerinde olan 2 adet özel hazırlanmış, bölmeli mağara içerisinde 57 adet büyük tüp ile birlikte bol miktarda yaşam malzemesi, yemek pişirme malzemeleri, mekap ayakkabılar, battaniyeler, brandalar ve piller ele geçirilmiştir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler