9 yıldır, saldırılara maruz kalan 4 milyonu aşkın sivilin yaşadığı İdlib için Ağrı'daki bazı STK'lar yardım çalışması başlattılar.

İdlibli sığınacak bir yer bulamayan ve kışın bu soğuk günlerinde donma tehdidiyle karşı karşıya kalan binlerce ailenin ihtiyaçlarının giderilmesi için bölgeye acil olarak insani yardım malzemelerinin ulaştırılması gerektiğini belirten STK'lar, başlattıkları yardım kampanyası ile ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaklar.

Konuyla ilgili STK'lardan yapılan basın açıklamasında, "Bombaların altından kaçan on binlerce sivil, her şeye rağmen ayakta kalabilmek için vicdan sahiplerinin desteklerini bekliyor. Çocukların donma tehdidiyle karşı karşı kaldığı bu insanlık dramına sessiz kalmamalıyız. Ülke olarak dünyanın birçok yerindeki mazlumum coğrafyalara ve mağdur insanlara yardım elimizi uzattık ve uzatmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda hayırsever Ağrı halkı ve sivil toplum kuruluşları olarak çok zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan İdlibli mazlum kadın ve çocuklara kardeşlik elimizi uzatmak için bir yardım kampanyası başlatıyoruz. Duyarlı Ağrı halkımızın bu yardım çağrımıza gerekli desteği vereceğine inanıyoruz." ifadeleri yer aldı. (Ömer Adıgüzel - İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler