AİÇÜ’de,’Kuran’da Aile ve Mahremiyeti’ konferans düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Bilinçli Gençler Öğrenci Topluluğu ile ‘Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu’ işbirliğiyle “Kuran’da Aile ve Mahremiyeti ”konulu konferans düzenlendi.

Nezehat Çeçen Konferans Salonunda düzenlenen konferans, İslami İlimler Fakültesi Araştırma Görevlisi Abdullah Çağıl'ın Kuran tilaveti ile başladı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İslami İlimler Fakültesi öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülcebbar Kavak: "Bilinç, hayatın özüdür. Bilinç, yaratıldığımız günden bu yana bütün Peygamberlerin insanlara vermek istediği yaratılış gayesini hatırlatmak için bize sunulan en önemli şeydir.' dedi.

Konferans, İnönü Üniversitesi öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Çolak'ın "Kuran'da Aile ve Mahremiyetleri" konulu konuşması ile devam etti.

Doç. Dr. Çolak konuşmasında," İslam'a göre aile hukukla kurulur ama, ahlakla devam eder. Ailenin içinde hukuk olmaz, çünkü hukuk katıdır. Ama ailenin içinde ahlak eksenli bir hayat varsa, o ailede mutluluk olur, eşler güzel geçinmek için karşılıklı mücadele verir.Eşlerinizle güzel geçinin, eşinizin huysuzluklarına katlanın.Aile kurumu, aile fertlerinin karşılıklı birbirlerine katlandığı bir kurumdur." dedi.

Akademik ve idari personel ile öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferans, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi adına İslami İlimler Fakültesi öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülcebbar Kavak'ın, Doç. Dr. Abdullah Çolak'a plaket takdimi ile son buldu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler