Aile haklarıyla ilgili yapılacak basın açıklamasına engel

​Adalet Platformu'nun aile haklarıyla ilgili düzenleneceği basın açıklamasına izin verilmedi.

Son günlerde gündemde güncelliğini koruyan 18 yaş altı evlilikleri hakkında hükümet tarafından çıkan kanunla ailelerin mağdur edildiği haberlerinin ardından, bu sefer de Yapı Kredi Yayınları aileyi yıkan ve insanları eşcinselliği özendiren "Kadın Hakları Bildirgesi" isimli bir kitap yayınlayarak bir skandala imza attı.

Söz konusu kitabı ve yayın evini protesto etmek amacıyla günler öncesinden Adalet Platformu tarafından bugün saat 11.00'de Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bulunan Kredi Yayınları’nın önünde yapılmak istenen basın açıklamasına izin verilmedi.

 İnanç değerleri ve maneviyatları yüksek olan Türkiye halkının değerleriyle adeta dalga geçercesine yayımlanan kitaba tepki olarak Adalet Platformu yetkililerince yapılması planlanan basın açıklaması ve protesto gösterisi 700 haftadır devam eden ve "Terör Propagandası" yaptıkları gerekçesiyle 'Cumartesi Anneleri'nin yaptıkları gösteriler gerekçe gösterilerek, İstiklal Caddesi'nde bu tür gösterilerin yasaklandığı belirtildi.

Aile yapısını tehdit eden kitapla ilgili düzenlenecek basın açıklamasına müsaade edilmediğini belirten Adalet Platformu Genel Başkanı Adem Çevik, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürüyle görüştüklerini ve söz konusu kitabın aile ve toplumun ahlaki değerlerine ters düştüğünü söylediklerini belirtti.

Çevik şöyle konuştu: "Bugün saat 11.00'de Taksim’de Yapı Kredi yayınları önünde bir eylem yapmayı planlamıştık. Maalesef polis tarafından engellendi. Biz de Yapı Kredinin Genel Müdürü ile görüşerek mesajımızı ilettik. Dedik ki, sizin çıkarmış olduğunuz ‘Kadın Hakları Bildirgesi’ kitabında eşcinsellik, eş değiştirme teşvik ediliyor. Bu inancımıza, Türkiye toplumunun ahlaki değerlerine ters düşüyor. Yeni baskılarınızı düzeltmenizi, kitabı halktan özür dileyerek toplamanızı istiyoruz. Ayrıca bundan sonra da bu kitabı basmamanızı istiyoruz. Aksi takdirde insanlığa ve aileye savaş açtığınız için tüm banka müşterilerinizi hesaplarını kapatmaya davet edeceğiz. Bankanızda bundan sonra eşcinsellerin bankası olarak anılabilir. Bakın siz eşcinselliği savunuyorsunuz, eş değiştirmeyi savunuyorsunuz, bunun için size müracaatta bulunan olabilir bu ahlaksızlıktır. Kesinlikle böyle bir şeye alet olmayın sizi güzellikle uyarıyoruz, yoksa hem ekonomik olarak hem de manevi olarak zarar edersiniz. Çoluk çocuğunuz da helak olur."

"Yasalar eliyle de aile yok ediliyor"

Bu durumun bir helak sebebi olabileceğini sözlerine ekleyen Çevik, “Eğer Müslümanlar olarak üç maymunu oynarsak bu helak sebebi olur. Çünkü Allah (Celle Celalüh) ahlaksızlığı yapanlar için bir Peygamber gönderdi. Bu Peygamberin yaptığı tebliği faaliyetine karşı şu anda Türkiye’de olduğu gibi hiçbir şey yapmadan sessiz sakin duranlar oldu onlar da helak olmaktan kurtulamadılar. Türkiye’de Kaos GL Derneği kuruldu. Yasalar eliyle de aile yok ediliyor bu yasalarını eşcinsellik teşvik ediliyor mesela bir BM ait sedav diye bir şey var. Toplumsal cinsiyet eşitliği adı altında eşcinsellik teşvik ediliyor. Bu şemsiye altında eşcinselliğini reklamı yapılıyor. Maalesef televizyonlarımızda eşcinselliğin kötü bir şey olmadığı algısı oluşturuluyor ve bu çocuklarımıza empoze ediliyor. Neredeyse bütün dizilerde dürüst, adil birisi eşcinsel olarak gösteriliyor. Buradan hem hükümete hem de RTÜK yetkililerine sesleniyoruz. Kesinlikle bu dizilerin durdurulması lazım. Yoksa bu ateş hepimizi yakar." dedi.

"Aileyi yıkan yasaların kaldırılmasını talep ediyoruz"

Eski bazı bakanların da eşcinselliği halk olarak gördüklerini iddia eden Çevik, "Bunları buradan uyarıyoruz ve tövbeye davet ediyoruz. Hükümeti de hem İstanbul sözleşmesinin 4’üncü maddesinde 6284 numaralı kanun gereğince eşcinselliğe karşı gelemiyorsunuz, örften bahsedemiyorsunuz, edepten ve ahlaktan bahsedemiyorsunuz. Bu kanunların acilen yasalardan kaldırılmasının talep ediyoruz. Aileyi yıkan yasaları yapanları ve aileyi yıkan kurumları teşvik edenleri de lanetliyoruz. Bu konuda ilkeli duruşundan dolayı İlke Haber Ajansını da tebrik ediyoruz." ifadelerini kullandı. (Nizamettin Aşkın- İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler