AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İdlib ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Çelik, "Avrupa'daki ırkçı dilin İdlib'deki insanlar için kullanılması üzüntü verici." dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Çelik, "Avrupa’daki aşırı sağcıların Türkiye düşmanı, İslam düşmanı, göçmen düşmanı ve ırkçı dilinin aynen kopyalanarak İdlip’teki insanlar için kullanılması çok üzüntü verici." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İdlib'den Türkiye'ye yönelik göç dalgasıyla ilgili açıklamaları tepki çekmişti.

Kılıçdaroğlu, "Suriye bölgesinde görev yapan bir kişi şunları söyledi: Daha önce Suriye'den kaçıp Türkiye'ye gelenler sade Suriyelilerdi. İdlib'den gelecek olanların tamamı eli kanlı olan insanlar. Terör örgütü üyeleri. Bu bir milyon kişi Türkiye'ye gelirse asıl felaketi ülke o zaman yaşar. " ifadelerini kullanmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler