AK Partiden Abdullah Gül'e KHK yanıtı

​AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan 15 Temmuz'da sokağa çıkan sivillere yargı muafiyeti getiren KHK'yı eleştiren eski Abdullah Gül'e yanıt verdi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 696 sayılı KHK’da yer alan "sivillere yargı bağışıklığı getiren düzenlemeyi" eleştirmiş "hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir" demişti.

Mecliste gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, daha önce resmi görevlilere bu hak verilirken rahatsız olmayanların bugün rahatsız olmasını üzülerek karşıladığını belirtti.

Turan, "O onu dedi, bu bunu dedi, doğru bulmuyorum. Bizim hükümetimiz belli, yürütmenin başı belli, ilgili bakanlık belli. KHK, bu konuyla ilgili kurumlarla görüşülerek çıkarıldı. Daha eski düzenlemelerdeki hassasiyeti paylaşmayanların bugünkü paylaşımlarını doğru bulmuyorum. Daha eski düzenlemede resmi görevliler için bu hak verilirken rahatsız olmayanların bugün rahatsız oluyor olmasını çok üzülerek karşılıyorum, kim olursa olsun." dedi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler