​AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, oğlu Namık'ın WhatsApp durumunda paylaştığı Covid-19 testleriyle ilgili paylaşımına gelen tepkiler üzerine paylaşımların "asılsız ve gerçek dışı" olduğunu söyledi.

Oğlu Namık'ın paylaşımlarının Twitter da gündem olmasının ardından açıklama yapan Kayseri Milletvekili Tamer, oğlunun WhatsApp durumu üzerinden satışa çıkardığı Covid-19 testleri ile ilgili açıklama yaptı.

Taner, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Oğlum Namık Tamer'in WhatsApp durumuna koyduğu Covid 19 testiyle ile ilgili paylaşımında ön sipariş alınır gibi ifadenin yanlış asılsız gerçek dışı olduğu böyle bir ticaretinin olmadığını bu kitlerin Sağlık Bakanlığının kontrolünde olduğunu belirtir kamuoyunun bilgilerine sunarım.

Öte yandan birçok sosyal medya kullanıcısı da Taner'e tepki göstererek, dünyanın ve özelde Türkiye'nin zor durumdan geçtiğini bu testlerin satılmasının fırsatçılık ve suç olduğunu söylediler.

Gazeteci Ersin Çelik, "Sayın vekil çocuğunuza söyleyin gözü doysun. Devlet-millet canını dişine takmış gece gündüz virüsle mücadele ederken sizin oğlunuz bunun ticaretini yapamaz. Bu ticaret de değildir. Fırsatçılıktır, suçtur. Hizmetlere sabotajdır! Bir tweetle de geçiştirilemez. Gereken yapılmalıdır."dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler