Akçakale’de ‘Seçim Güvenliği Toplantısı’ yapıldı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yerel ve mülkî amirler, STK’lar ile siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla ‘Seçim Güvenliği Toplantısı’ yapıldı.

Akçakale Kaymakamlığı Makam odasında yapılan Seçim Güvenliği Toplantısına, Akçakale Kaymakam Eyüp Fırat, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Çetin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cem Yılmaz, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan ile STK ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Kaymakam Eyüp Fırat, Gerçekleştirilen toplantının demokrasilerin asli unsurlarından olan seçimlerin, huzur ve güven içerisinde geçmesi, seçimlere katılan siyasi partilere yasal hükümlerin bir kez daha hatırlatılması, seçim kampanyalarının yasada belirtilen hükümler dahilinde karşılıklı anlayış içerisinde, demokratik bir şekilde yapılması, parti yetkililerinin bu husustaki görüşlerinin alınması sebebiyle yapıldığını belirterek, "Sizlerin de malumunuz, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 2015 Türkiye Genel Seçimler için parti temsilcilerimiz ile istişare toplantısı yapıyoruz. Milli iradenin sandığa daha iyi yansıyabilmesi için her türlü güvenlik tedbiri alınmıştır. İnşallah Akçakale de seçimin huzur içerisinde geçmesini ümit ediyoruz." dedi.

Kaymakam Fırat son olarak, "7 Haziran 2015 Türkiye Genel Seçimlerinin ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyor, katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler