Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde pazartesi gününe kadar şiddetli yağışlar etkili olacak. Her iki bölge için sel tehlikesi uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Isparta, Konya, Karaman, Muş, Erzurum, Kars ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Erzincan, Erzurum, Kars, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Ukrayna üzerinden gelecek yeni bir soğuk hava dalgası sıcaklıkları düşürecek.

Antalya, Adana, Gaziantep ve Diyarbakır'a kadar Akdeniz geneli ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yağmurlar pazartesiye kadar şiddetli yağacak. Her iki bölgede de sel tehlikesi var.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde de 4 gün boyunca yoğun kar yağışları bekleniyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler