Aksaray'dan bin 200 genç Çanakkale'ye götürülüyor

Anadolu Gençlik Derneği bin 200 genci, Çanakkale'ye götürüyor.

Türkiye çapında yaklaşık 250 bin genci Çanakkale'de buluşturmayı planlayan Anadolu Gençlik Derneği, Aksaray'dan da bin 200 genci Çanakkale ziyarete götürüyor.

Aksaray da artan genç nüfusa dikkat çeken AGD Aksaray Şube Başkanı Sait Çelebi yaptığı açıklamada "Milli ve manevi değerlerine bağlı gençlik yetiştirmenin tek ilacı gençlerimizin ecdadını iyi tanıması ve anlamasıdır. AGD olarak Aksaray da bütün gençliğin sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz. " dedi.

Her gencin kendileri için değerli olduğunu ifade eden Çelebî, "Bu milletin mayasında iman vardır. Çanakkale, silahla iman gücünün çarpışmasıdır. Bu çarpışmada imanlı yürekler Allah c.c. izniyle galip gelmiştir. Gençlerimize Çanakkale'de bu ruhu yaşatmak için bu organizasyonu yapıyoruz. Aksaraylı gençlerimiz bu mücadeleden ders alıp hayatını büyük idealler uğrunda harcamanın, 15 yaşında şahadete yürümenin ne demek olduğunu ancak o havayı teneffüs ederek anlayabilir. Çanakkale de ise birbirinden güzel organizasyonlar gençlerimizi bekliyor. Bu vesileyle Cuma Günü Ulu Cami karşısından 15.30 da Dualarla 12 den fazla otobüsle hareket edeceğiz. Tüm Aksaraylı hemşerilerimizi gençlerimizi uğurlamak için Ulu cami karşısında bekliyoruz." İfadelerine yer verdi. (ömer Yıldırım-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler