Alevi vatandaşların evlerinin işaretlenmesine HÜDA PAR’dan tepki

HÜDA PAR Malatya İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Alevi vatandaşların evlerinin işaretlenmesine tepki gösterildi.

Önceki gün Malatya’da Alevi vatandaşların evlerine işaret bırakılmasına bir tepki de HÜDA PAR’dan geldi.

Olaya tepki gösteren HÜDA PAR Malatya İl Başkanı Orhan Dikgöz, Alevi vatandaşların yoğunlukta yaşadığı Cemal Gürsel Mahallesi’nde 13 evin kapı ve duvarlarına kırmızı boyayla çarpı işaretleri konulmasını provokasyon olarak niteleyerek, “Belli ki provokatörler bölgenin, insanlarımızın huzurunu kaçırmak için tekrar iş başı yaptı.” uyarısında bulundu.

Hayat ve emniyet hakkının fıtrî haklardan olduğunu belirten Dikgöz,  açıklamasında şunları ifade etti:

“İnsan için asıl olan hayat ve emniyet hakkıdır. Hiç kimse bir başkasının hayat hakkını engelleme hakkına sahip değildir. Halkımızın huzurunu kaçırmaya yönelik bu tür girişimlerde bulunan provokatörlerin hiçbir dönemde yakalanamamış olması kaygı verici ve manidardır. Alevi vatandaşlarımız arasında oluşturulmaya çalışılan tedirginlik ve korku üzerinden ülkeyi kutuplaştırmak ve kaosa sürüklemek amacıyla halkın sinir uçlarıyla oynayanların, bir an önce yakalanması ve gereğinin yapılması en büyük temennimizdir. Geçmişte oynanan kirli oyunlarla Alevi ve Sünni vatandaşlarımızı birbirine kırdırtanlar bugün de Alevi vatandaşlarımızda korku ve panik oluşturarak onları bazı yerlere kanalize etme, oluşturmak istedikleri kutuplaşma üzerinden kirli emellerine ulaşma gayreti içerisindedirler.  Provokatif bu tip eylemler karşısında halkımız akl-ı selim ile hareket etmeli, provokatörlerin oyununa gelmemelidir.” (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler